14 лютого у приміщенні будинку культури селищний голова Олександр Троцький звітував про роботу Козельщинської селищної ради та її виконавчих органів за 2019 рік.

Дата: 20.02.2020 13:58

Два роки роботи – той строк, коли вже є можливість побачити й оцінити роботу об’єднаної територіальної громади.

Основною метою заходу було ознайомлення жителів громади з виконаною роботою. Почути хвилюючі жителів питання, пропозиції та зауваження, щоб взяти їх до уваги для опрацювання в подальшій роботі.

Серед основних питань, що турбують людей – питання подальшої роботи та функціонування центральної районної лікарні.
Зараз в державі триває процес реформування медичної галузі.
Які зміни відбулися в первинній ланці вже бачимо. Реформа не включає обслуговування ФАПів, адже за основу взята міська модель, де більша густота населення, де немає необхідності обслуговувати приміщення ФАПів та утримувати додатковий медичний персонал. Не враховує використання цими закладами енергоносіїв. Недостатнє фінансування паліативної медицини, пільгових рецептів. Все це зараз фінансуємо з бюджету громади. Також у 2019 році дофінансовували і витрати на заробітну плату працівникам ФАПів.
Загалом, співфінансували всі наявні потреби як закладів первинної ланки, так і центральної районної лікарні з бюджету громади.

Центральна районна лікарня є закладом районного рівня та не входить до структури селищної ради об’єднаної громади. Тому відповідати на питання про подальше функціонування не можемо.
Громада ж в свою чергу продовжуватиме надавати фінансову допомогу, не враховану в рамках реформування, на забезпечення роботи цих закладів.

Для тих жителів, які не мали змоги особисто бути присутніми, є можливість переглянути основні тези звіту, що опубліковано на офіційному сайті за посиланням https://rada.info/…/21…/337a6f7bc0fadf2a8714f96be26845d9.pdf.