Учора на фасаді Хорішківського ліцею урочисто відкрили меморіальну дошку Михайлові Остроградському, військовому діячеві, що народився 1870 року у селі Пашенівка тодішнього Кобеляцького повіту на Полтавщині

Дата: 27.01.2021 10:21

Перший командувач і будівничий Українського флоту – так впевнено можна назвати контр-адмірала, командуючого Чорноморським флотом Української Держави.

Михайло Михайлович піднімав українські прапори над чорноморськими суднами, розбудовував флот УНР, створював “синьо-жовту” морську піхоту.

Він був одним із перших серед морських офіцерів, хто підтримав ідею незалежності України та боровся за неї до останнього на морі, на суші й на дипломатичному фронті.

Тож сьогодні ми із вдячністю згадуємо контр-адмірала Остроградського – військовика, який розбудовував флот незалежної України, пробивав вихід до моря, забезпечував контроль над Кримом – робив те, що ми мусимо робити тепер, як і сто років тому.