ОБІГ НАСІННЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ТА ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА В СФЕРІ НАСІННИЦТВА ТА РОЗСАДНИЦТВА

Дата: 14.09.2021 16:20

З метою попередження порушень законодавства України в сфері насінництва та розсадництва, а також зменшення обігу неякісного насіння, Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпроспоживслужби в Полтавській області  інформує: згідно статті 15 Закону України «Про насіння та садивний матеріал» насіння і садивний матеріал вводяться в обіг після їх сертифікації."

Сертифікації підлягає насіння, яке включене до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні. А посівні якості повинні обов'язково відповідати вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.

На сьогодні маємо ситуацію, коли на насіннєвому ринку присутні підробки насіннєвого та садивного матеріалу. Порушуючи права інтелектуальної власності на сорт рослин, в обігу зустрічається насіння, яке не відповідає сорту та з дуже низькими показниками якості. Отже, придбання насіння без відповідних сортових та посівних документів пов’язане з дуже високими ризиками.

Споживачів ошукують шляхом:

- змішування насіння високої якості з тим, що взагалі несхоже;

- замість генерації насіння заявленої у документах використовують нижчі генерації;

- під маркою дорогого імпортного насіння продається дешевше, вітчизняне та інше.

Тому потрібно звертати  увагу на наявність у продавців документів на насіння, яке планується придбати. Кожна партія насіння, яка призначена для реалізації, повинна супроводжуватись сертифікатом  що засвідчує сортові якості насіння та сертифікатом, що засвідчує посівні якості насіння.

Партії насіння або садивного матеріалу, які не мають супровідних документів про якість насіння не допускаються до реалізації!

Для консультації та детальної інформації звертайтесь до провідного інспектора відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної  безпеки  ГУ  Держпродспоживслужби в Полтавській області  за адресою смт.Козельщина, вул. Остроградського, 75/15, каб.54. Бороздун Світлани Юріївни.