A A A K K K
для людей із порушенням зору
Козельщинська громада
Полтавська область, Кременчуцький район

Бережіть себе і своїх близьких – сезон осінніх отруєнь грибами у розпалі!

Дата: 07.10.2021 09:33
Кількість переглядів: 152

 

   Щорічно отруєння дикорослими грибами становить серйозну проблему  як на території України, так і в області та місті.

За поточний період 2021р. в Україні зареєстровано 31 випадок отруєння дикорослими грибами, постраждало 54 особи у т. ч. 14 дітей, померли 3 особи (1дорослий і 2 дитини). Найбільше постраждалих від отруєння дикорослими грибами зареєстрували у Одеський області – 9 осіб, зокрема троє дітей та  у Вінницькій області – 6 осіб у т.ч.5 дітей, двоє дітей померли (4-х і 12-ті років ).

Цей рік став «врожайним» як по кількості грибів так і по кількості отруєнь грибами.

Станом на 01.10.2021 року на території м. Кременчука та новоствореного Кременчуцького району зареєстровано 5 випадків отруєнь дикорослими грибами з 8-ма постраждалими. Захворювання зареєстровано  у тому числі у 1 дитини. Одна доросла особа померла. При проведенні розслідування зазначених випадків з’ясовано, що всі особи вживали гриби, які збирали в лісі, самостійно готували страви з грибів та вживали в домашніх умовах.

Більшість з випадків отруєнь зумовлені вживанням грибів, які помилково сприймаються за їстівні білі гриби та сироїжки. Отруєння спричиняють «сироїжки», «радівки», «маремухи», тощо. Крім того, порушення правил термічної обробки грибів або збір їх біля узбіч

 

дороги також призводить до прояву клінічних симптомів отруєння.

Симптоми отруєння грибами:

Нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла – з’являються протягом 30-60 хвилин після вживання неякісних страв з грибів. Такі отруєння можуть мати серйозні наслідки для системи травлення. Галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності – найнебезпечніші симптоми, які з’являються протягом двох години після вживання грибів, що вражають нервову систему. Якщо постраждалому не надати медичну допомогу у перші години, то врятувати його життя складно.

Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів, сморжів – підступність їх у тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до трьох діб) може не викликати жодних

симптомів. Ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забуде,

що їх їла. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ та нігтів, похолодіння рук та ніг – все це виникає, коли отруйні речовини сягають мозку.

Категорично заборонено вживати гриби дітям, вагітним жінкам та людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту або печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.

Варто зазначити, що в Україні зустрічається близько 80 видів неїстівних шапинкових грибів. Приблизно 20 із них особливо небезпечні для життя людини.

Аби уникнути отруєння дикорослими грибами, фахівці Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області рекомендують дотримуватись наступних правил:

Ніколи не кладіть у кошик невідомі вам гриби та остерігайтесь пластинчатих грибів.

Під час посухи взагалі відмовтесь від збору грибів, у спеку змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду і накопичує токсини.

Не збирайте гриби, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки.

Не збирайте гриби поблизу узбіч чи на радіаційно забруднених територіях.

Уважно перевіряйте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.

Не вживайте гриби у сирому вигляді.

Відібрані гриби спочатку промийте, а потім відваріть декілька разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин.

Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять ветеринарно-санітарний контроль.

 

Краще взагалі відмовитись від споживання дикорослих грибів, як від продукту, а споживати штучно вирощені печериці або гливи, купуючи їх в магазинах!

Якщо після споживання грибів ви помітили нездорові ознаки (нудота, блювота, головний біль, галюцинації тощо):

Негайно викликайте швидку допомогу, а до її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами розчину марганцівки або сольового розчину. Пийте багато рідини. При полегшені симптомів все одно зверніться до найближчої лікувальної установи.

Якщо після отруєння залишились гриби – в жодному разі не викидайте їх, аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Бережіть себе і своїх близьких! Будьте обачними!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь