В Кіровоградській області зафіксували випадок африканської чуми свиней

Дата: 02.12.2021 13:28

За повідомленням Держпродспоживслужби України, 29 листопада встановлено випадок африканської чуми свиней в підсобному господарстві при психоневрологічному інтернаті (ПНІ) в с. Веселий Кут Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Станом на 29 листопада 2021 року в господарстві Веселокутського ПНІ утримувалося 28 голів свиней. Наразі проводяться заходи з локалізації та недопущення поширення інфекції. Зокрема заборонено вивезення, перегруповування та забій тварин, а також обмежено доступ стороннього транспорту та людей до господарства.

У навколишніх населених пунктах - зонах захисту та спостереження - проводиться робота по уточненню свинопоголів’я. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання свиней не надходило.

Козельщинська державна лікарня ветеринарної медицини нагадує, що африканська чума свиней (АЧС) – одна із найнебезпечніших хвороб свиней, яка характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Для людини африканська чума свиней – безпечна.

Не забувайте дотримуватись простих, але важливих правил щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней до особистого підсобного господарства:

- в особистих підсобних господарствах приміщення, де утримуються свині, повинно бути закритим, надійно ізольованим, без доступу сторонніх осіб;

- заходити в приміщення, де утримуються тварини, потрібно обов'язково в змінному одязі та взутті;

- У приміщеннях, де утримуються тварини, потрібно обов'язково проводити регулярне прибирання, дезінфекцію, дезінсекцію, а також знищувати гризунів;

- не використовувати харчові відходи для годівлі свиней без обов'язкової термічної обробки (кип'ятіння понад 30 хвилин);

- в жодному разі не купувати м'ясні продукти на стихійних ринках;

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях без супровідних документів;

- забій тварин проводити тільки після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини;

-негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби за номером телефону (3-11-24, 3-11-39), або сільським виконавчим комітетам.