ПАМ’ЯТКА

Дата: 04.03.2022 10:20

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ КОЗЕЛЬЩИНСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

У зв’язку із воєнним станом в Україні дотримуйтесь наступних заходів безпеки:

- не відкривайте двері незнайомим людям, не вступайте з ними у контакт на вулиці, у транспорті, інших громадських місцях;

- не беріть у незнайомих людей будь-які предмети, не погоджуйтесь на прохання подивитися за їх речами або передати комусь пакунок;

- повідомляйте правоохоронні органи про осіб, дії яких викликають підозру;

- звертайте увагу на підозрілі предмети (сумки, пакети, тощо), залишені без нагляду на вулиці, у транспорті, під’їздах будинків.

ОЗНАКИ, ЗА ЯКИМИ ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ МОЖНА ВИЗНАЧИТИ ЯК ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИЙ:

- наявність електричних дротів, елементів живлення, електричних пристроїв, індикаторних лампочок, тощо;

- наявність звуків працюючого годинникового механізму, запаху бензину, газу та інших хімічних речовин.

У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ПРЕДМЕТА:

- попередьте про виявлений предмет людей, що знаходяться поряд;

- негайно (з безпечного місця) повідомте екстрені служби (101, 102);

- на  безпечній  відстані  дочекайтеся  прибуття  фахівців, укажіть місце знахідки.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- наближатися до предмета, торкатися його, пересувати на інше місце або здійснювати на нього звуковий, тепловий чи механічний вплив;

- користуватися поряд із предметом засобами радіо- та мобільного зв’язку (вони можуть спровокувати вибух).

Нагадуємо, що уповноважені посадові особи органів СБУ, внутрішніх справ, інших силових структур мають право перевірити документи громадян, що посвідчують їх особу, а у випадках, передбачених законодавством України, здійснювати особистий огляд та огляд речей.

ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ

Для оповіщення населення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації у державі встановлено єдиний сигнал ”Увага всім!“. Цей сигнал подається шляхом включення електричних сирен та подачі звукових сигналів підприємств.

Почувши цей сигнал, громадяни зобов’язані:

- негайно увімкнути радіоприймачі дротового мовлення, ефірні радіоприймачі на частоті програми ”Ваша хвиля“, або увімкнути телевізор на каналі обласного телебачення ”Лтава“;

- уважно прослухати інформацію органів управління з питань цивільного захисту;

- спокійно, уникаючи паніки, діяти згідно з отриманими вказівками;

- повідомити інших громадян про отриману інформацію та, за можливості, надати їм необхідну допомогу.

Пам’ятайте, що суворе виконання вимог органів цивільного захисту дозволить вам зберегти здоров’я  і  життя.

Нагадуємо, що до захисних споруд цивільного захисту належать сховища, протирадіаційні укриття, швидкоспоруджувальні захисні споруди.

Також для захисту людей використовуються споруди подвійного призначення та найпростіші укриття (фортифікаційні споруди, цокольні або підвальні приміщення, погреби).

НАЙБЛИЖЧІ ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЗНАХОДЯТЬСЯ:

1. Протирадіаційні укриття, що використовуються для захисту працюючих змін підприємств, установ та організацій:

1.1. у смт.Козельщині:

ПРУ, смт.Козельщина, вул. Остроградського, 117, Козельщинське відділення поліції Кобеляцького відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Полтавській області;

ПРУ, смт.Козельщина, вул. Горького, 10А, Козельщинський ліцей;

ПРУ, смт.Козельщина, вул. Горького, 48, КЦТ № 334 (м.Кременчук) Полтавської філії АТ ”Укртелеком“;

ПРУ, смт.Козельщина, вул. Остроградського, 105 А, житловий будинок;

1.2    додатково найпростіші укриття:

смт.Козельщина, вул. Остроградського, 229, колишній гуртожиток цегельного заводу;

смт.Козельщина, вул.Монастирська, приміщення колишньої аптеки

”Полтавафарм“ № 123.

2. Для захисту непрацюючого населення використовуються:

Звертаємо увагу на те, що протирадіаційні укриття призначені для захисту людей від радіаційного опромінення, вони не є бомбосховищами, і коефіцієнт їх захисту попадань боєприпасів такий же як і у інших підвальних приміщень. Слід знати кожному, що протирадіаційні укриття мають значну площу, а це збільшує ймовірність їх враження, тому найбільш надійними для укриття від боєприпасів є підвальні приміщення, які мають незначну площу (окремо розташовані погреби, підвальні, цокольні приміщення багатоквартирних житлових та інших будинків, а також заглиблені споруди, що мають незначну площу).

Олена ВАСИЛЬЧЕНКО

головний спеціаліст